5 najważniejszych atrakcji, których nie możesz ominąć we Wrocławiu

Wrocławiu

adminszreniawa2010-pl Szreniawa

Wrocław sprawi, że twoja głowa obraca się bardzo szybko, jeśli na to pozwolisz. Ma wspaniałe centrum miasta, a także piękne parki i muzea. To rockowe miejsce dla fanów historii, sztuki, sportu i muzyki.

Ale są miejsca, których nie powinniście ominąć we Wrocławiu.

1.Rynek

Pamiętaj, aby zatrzymać się przy Rynku. Jest wspaniały i duży. I ma wszystko na wyciągnięcie ręki. Bary, kluby, restauracje. Tak bardzo zalecamy znalezienie noclegu w pobliżu lub sprawić, że będzie to miejsce początkowe prawie każdego dnia we Wrocławiu.

Tutaj można doświadczyć 700-letniej historii. Tak powinno wyglądać Stare Miasto.

2. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Choć nie jest to najpopularniejsza atrakcja Wrocławia, chcieliśmy ją dodać z kilku powodów. Jest to doskonałe miejsce na odpoczynek, spotkanie z przyjaciółmi, odkrywanie flory całego świata, w szczególności Polski. Wiesz, zwykle.

Ale Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego również jest dobrze położony. Po przejściu, będziesz mógł odpocząć w pobliskich restauracjach lub, jeśli wciąż masz w sobie energię, kontynuować odkrywanie cudów Wrocławia.

3. Panorama Racůawicka

Panorama bitwy pod Racůawicami to jedna z najbardziej imponujących rzeczy, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Jest to rzadki przykład obrazów o wysokości 15 metrów i szerokości 114 metrów. Malowanie przedstawia bitwę Racławicką z 1794 roku i oczywiście zawiera bardzo wysoki poziom szczegółowości. Wpis to 30 zł.

4. Wrocławskie zoo i Afrykarium

Wrocławskie zoo i Afrykarium

Rozmawialiśmy o roślinach, więc warto wspomnieć o zwierzętach. Czy nie jest? Afrykarium to jedyne miejsce w Polsce skupiające się wyłącznie na afrykańskiej faunie.

Zoo i Afrykarium są bardzo popularne wśród turystów, a także mieszkańców z wielu powodów. Tak więc, jeśli jesteś w centrum miasta, koniecznie odwiedź.

Przy okazji, również zdobądź kartę turystyczną – wtedy Afrykarium będzie tylko 5 zł. wejść.

5. Ogród japoński

Podczas gdy nie brakuje atrakcji, które pozwolą lepiej poznać Polskę i Wrocław, warto odwiedzić Ogród Japoński we Wrocławiu. Znajduje się w Adama Mickiewicza, 51-618, zawiera setki roślin jako budynki kultury japońskiej. To bardzo popularne miejsce na spacery, ale nawet dla kogoś, kto jest we Wrocławiu na własną rękę – tego miejsca nie można przegapić.

You May Also Like..

Naucz się grać w kości

Projektując nową lokalizację hazardu, deweloperzy uważają, że kolory kasyn są bardzo ważne. Will Lambe, dyrektor wykonawczy BHA, powiedział, że autorytet […]

strzępy wiejskiego życia Polski

Małe jedzenie, zła woda: strzępy wiejskiego życia Polski

BOJARY, Polska – w tym skupisku małych wiosek pod Białymstokiem odbywa się pogrzeb co miesiąc, a wesele co dwa lata. […]

Jak to jest mieszkać w polskiej wiosce

Jak to jest mieszkać w polskiej wiosce?

Kiedy moja córka miała około 5 lat, przenieśliśmy się poza Poznań około 1 godziny i zaparkowaliśmy nasze nowe życie w […]