7 pięknych polskich wiosek

Zalipie

adminszreniawa2010-pl Szreniawa

Większość turystów i mieszkańców stada gromadzą się w popularnych miastach Polski oraz w górach i jeziorach, pozostawiając te małe, urocze wioski nieco zaniedbane. Z dala od zgiełku najważniejszych polskich atrakcji turystycznych, możesz znaleźć prawdziwy spokój, urok i spokój w tych siedmiu ledwo znanych wioskach. Każde zgłoszenie ma swoją unikalną odrobinę polskiej magii wiejskiej, gwarantującą więcej turystów niż kiedykolwiek dostaną.

Zalipie

Zalipie

Zalipie może być najbardziej znaną wsią na tej liście dla turystów, ponieważ jej wspaniałe dzieła sztuki na chatach w wiosce nadały temu miejscu na kilka lat popularność na Instagramie i Facebooku. Teraz tajemnica powoli wypływa, być może nie potrwa długo, aż Zalipie stanie się atrakcją turystyczną samą w sobie. Na razie pozostaje pod radarem, ale te urocze, zdobione kwiatami budynki warto sprawdzić, jednak zapytaj większość turystów, czy słyszeli o Zalipie i żaden z nich nie będzie miał pojęcia. Do wioski można dojechać autobusem z pobliskiego Tarnowa.

Szymbark

Szymbark

Szymbark robi listę z pewnym entuzjazmem. Mimo, że znajduje się tu zaledwie 541 osób, ta mała wioska oferuje pierwszy na świecie „dom do góry nogami”, który został otwarty w 2007 roku i przez krótki czas stał się znany na całym świecie. Charakterystyczny dom do góry nogami to w pełni funkcjonujące muzeum, a fascynujące jest to, że Szymbark jest miastem kaszubskim, co oznacza, że ​​tutejsi mieszkańcy regionu kaszubskiego Kartuz mają swój niepowtarzalny język, kulturę i kuchnię!

Kokoszkowy

Kokoszkowy

Spokojna Kokoszkowy znajduje się na Kociewiu, zaledwie kilka kilometrów od stolicy województwa, Starogardu Gdańskiego. W przypadku wioski zamieszkanej przez ponad 1000 stałych mieszkańców istnieją dwie ważne rzeczy, jedna historyczna, a druga po prostu piękna na oku.

Pierwszą ciekawą ciekawostką o Kokoszkowy jest właśnie czysta natura na wiosnę ze wspaniałymi żółtymi polami, na których miejscowi rolnicy uprawiają olej rzepakowy. W dzień z błękitnym niebem spacer w przyrodzie na wsi Kokoskowy jest zachwycający. Jelenie również pasą się w wiosce, która ma ścieżkę spacerową nad jeziorem do pobliskiej Kochanki. Drugą wielką atrakcją jest kościół, który pochodzi z XIV wieku. Jest to kościół rzymskokatolicki zwany Kościołem św. Barbary w Kokoszkowy. Obok znajduje się cmentarz, na którym prawie wszyscy mieszkańcy wioski odwiedzają Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada).

Nieciecza

Nieciecza

Trudno w to uwierzyć, ale mała Nieciecza ma zaledwie 750 mieszkańców, które mogą mnożyć się przez sześć, gdy gra lokalna drużyna piłkarska! Bruk-Bet Termalica Nieciecza znajduje się w polskiej ekstraklasie, awansując w 2015 roku. Dzięki niskiej populacji Niecieczy oznacza to, że są klubami z najmniejszej wioski w historii, aby zakwalifikować się do ligi piłkarskiej na najwyższym poziomie w Europie, co jest niezłym osiągnięciem! Oznacza to, że na stadionie jest sześć razy więcej osób niż ludność wioski, a kibice przybywają z pobliskich drużyn, aby dopingować Termalica!

Zakrzewo

Zakrzewo

Choć może to wyglądać jak jakakolwiek inna mała polska wieś, z dala od uroczego kościoła i pięknego jeziora, Zakrzewo oferuje coś innego – muzykę.

To tutaj, w tej maleńkiej wiosce, raz w roku odbywa się wielki koncert i festiwal znany jako Blues Express. Co więcej, Blues Express to festiwal, który zaczyna się w Poznaniu, a kończy w Zakrzewie – festiwal ma sześć różnych miejsc i miłośników muzyki, którzy przechodzą z miejsca na miejsce w spersonalizowanym pociągu. Festiwal trwa długo do wieczora przy ładnym jeziorze Zakrzewo, przyciągając fanów Bluesa z całej Europy.

Złotokłos

Złotokłos

Złotokłos to mała wieś niedaleko Warszawy, do której najlepiej dojechać autobusem z Piaseczna. Czemu to jest popularne? Dwa powody. Jednym z nich jest słynna polska fabryka herbatników, Złotokłos Biscuits są popularne w całym kraju.

Po drugie, dla małej wioski ma również przyzwoity stadion piłkarski, a lokalny zespół Perůa Zůotokůos to świetny zespół do oglądania na żywo w spokojnej okolicy.

Równia

Równia

Równia to wieś w południowo-wschodniej Polsce, która słynie z kościoła, znanego jako Cerkiew Opieki Matki Boej w Równi. Była to grecka cerkiew prawosławna pod wezwaniem Ochrony Najświętszego Bogurodzicy i jest kościołem katolickim od 1976 roku. Została prawdopodobnie zbudowana na początku XVIII wieku i kilkakrotnie była odnawiana, ostatnio w 1975 roku. charakterystyczny i niezwykły kościół siedzi w samotności na skraju wsi z polami w tyle.

You May Also Like..

Naucz się grać w kości

Projektując nową lokalizację hazardu, deweloperzy uważają, że kolory kasyn są bardzo ważne. Will Lambe, dyrektor wykonawczy BHA, powiedział, że autorytet […]

strzępy wiejskiego życia Polski

Małe jedzenie, zła woda: strzępy wiejskiego życia Polski

BOJARY, Polska – w tym skupisku małych wiosek pod Białymstokiem odbywa się pogrzeb co miesiąc, a wesele co dwa lata. […]

Jak to jest mieszkać w polskiej wiosce

Jak to jest mieszkać w polskiej wiosce?

Kiedy moja córka miała około 5 lat, przenieśliśmy się poza Poznań około 1 godziny i zaparkowaliśmy nasze nowe życie w […]